Aras Kompresör Teknik Servisi Tamiri Bakım Onarımı…

1968 yılında İzmir’de kurulmuş olan Aras Kompresör, yerli üretilen ilk pistonlu hava kompresörünü üreten firma olarak bilinmektedir. Üstelik kompresör alanında ilk ihracatı yapmış olan firma olarak da bilinmekte olan Aras Kompresör, teknolojinin gelişmesi ile birlikte üretim teknolojisini de modernleştirmiştir. Şuanda tek kademeli ve çift kademeli kompresör, vidalı kompresör ve kurutucuların imalatı ile ilgilenmektedir. İşletmeler için hayati önem teşkil etmekte olan kompresörler havayı veya diğer gazları daha yüksek basınçlara sıkıştırmak amacı ile kullanılmakta olup motorla çalışmaktadırlar. Basınçlı hava ihtiyacı bulunan firmalarda hava desteği sunmakta olan kompresörler amanyokla çalışan sistemlerde ise soğutma amaçlı kullanılır.

ARAS KOMPRSÖR SERVİS BAKIMINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Kompresör her ne kadar dışardan almış olduğu hava ile yüksek basınç elde etmeyi sağlayarak basınçlı hava avantajını işletmeye kazandırıyor olsa da buna ek olarak kompresör tarafından üretilen fazla basınç enerjinin sarfiyat seviyesinin de artmasına neden olacak ve maliyeti her geçen gün artıracaktır. Fakat günümüzde işletmeler tarafından kullanılan kompresörler enerji tasarrufu sağlayan akıllı makinalardır. Bu neden ile enerji sarfiyatı yerine enerji tasarrufu sağladıklarını söylemek daha doğru olacaktır. Üstelik şuan da vidalı kompresörlere olan ilgi artmıştır. Bu kompresörlerin tercih sebepleri arasında pistonlu kompresörlere oranla daha az gürültülü olması, kullanımının kolay olması ve daha yüksek verim vaat ediyor olmasıdır. İşletmelerin kompresör seçimleri esnasında mutlaka işletme basıncına, kullanılan hava miktarına, kompresör tipine ve yüksek güç tüketimine dikkat etmesi gerekir. vidalı kompresörler ise bir işletmenin ihtiyacı olan tüm hususları sunarak ihtiyaç duydukları avantajların yanında sessiz çalışıyor olması ve enerji tasarrufu sunuyor olması avantajlarını artırmaktadır.

Vidalı kompresörlerde piston bulunmamakla birlikte iç içe geçmiş rotor çifti bulunmaktadır. Fakat Aras Kompresör tarafından üretilen kompresörlerde kullanım nedeni ile meydana gelmiş olan bazı arızalar söz konusu olabilmektedir. Bu sorunlar kompresörlerin bakımları zamanında yapıldığında fark edilerek erken zamanda müdahale ile ortadan kaldırılmakla birlikte eğer kompresörlerin bakımları aksatılırsa kompresörün herhangi bir parçasında meydana gelen arıza diğer parçalarına da hasar verebilmektedir. Aras Kompresör teknik servis bakımı esnasında kompresörler sık sık boşta veya yükte çalışmaya başlayabilir. Bu durumun nedeni alt ve üst basınç arasındaki farkın çok dar olmasından, boşaltma valfinde arıza meydana gelmesinden ya da hava kaçağı gibi problemler nedeni ile meydana gelebilir. Kompresörünüz boşta çalıştığı halde yüke geçmiyor ise sıcaklık transmitlerinde arıza meydana gelmiş olabilir, kompresörünüzün membarı patlamış olabilir veya yine boşaltma valfinden kaynaklı arıza oluşmuş olabilir.

Kompresörünüzde yaşanmakta olan sorunları kompresör servisi yetkililerine bildirdiğiniz taktirde size pek çok yorumda bulunabilir. Ancak oluşan arızanın kesin tespitinin yapılabilmesi için teknik servisinizin kompresörü ayrıntılı olarak incelemesi gerekmektedir. Bu sayede kesin tespit edilen sorunun çözümü daha net bir şekilde bulunacağı için değişmesi gereken parçalar orijinalleri ile değiştirilecek ve kompresörünüzün eski verimine ulaşması sağlanacaktır.

Ayrıca arızalı parçalar erken vakitte değiştirileceği için diğer parçalara vereceği hasarın da ortadan kaldırılması sağlanmaktadır. Aras Kompresör teknik servis tamiri uzmanları Aras Kompresör tarafından uzun süren uygulamalı ve teknik eğitimlerde eğitilerek her yeni çıkan teknoloji ile bu eğitimler sürekli tekrarlanmaktadır. Bu neden ile Aras kompresörünüzde yaşanan arızalarda sıradan servislerden hizmet almaktan ise Aras Kompresör tarafından yetkilendirilmiş olan teknik servislerden hizmet almanız hem kompresörünüz için garantili hizmet almanızı sağlayacak hem de değişen her orijinal parçanızın çıkartacağı arıza da garantinizin yenilenmesini sağlayacaktır.

 

7/24 ARAS MARKA KOMPRESÖR SERVİS HİZMETİ

Üstelik Aras Kompresör tamir hizmetlerinde kullanılmakta olan orijinal parçalar belirli periyotlar ile testlere tabi tutulmakta ve arızalı parçalar kesinlikle müşteriler için kullanılmamaktadır. Aras Kompresör tarafından sunulmakta olan satış sonrası hizmetler her geçen gün kompresörlerine olan talebin artmasını sağlamış ve buna ek olarak teknik servis sayısı da her geçen gün artmıştır. Aras Kompresör servisi 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz hizmet garantisi sunarak kompresörlerde yaşanmakta olan arızaları anında çözüme ulaştırmaktadır. Fakat kompresörlerinizin bakımlarını yaptırıyor olmanız ani gelişecek kompresör arızalarına karşı hazırlıklı olmanızı sağlayacağı için işletmenizde bu tip sıkıntılar yaşanmayacaktır. Üstelik kompresör servislerin kompresörünüzde yaşanan ciddi sorunlarda yedek kompresör hizmeti sunarak uzun sürecek olan kompresör onarımlarındaki hasarınızı minimuma indirmektedir.

KOMPRESÖR BAKIMLARI HAKKINDA MUTLAKA BİLİNMESİ GEREKENLER: https://www.kompresorteknikservis.com/kompresor-bakimi/

KOMPRESÖR TAMİRİ HAKKINDA MUTLAKA BİLİNMESİ GEREKENLER:  https://www.kompresorteknikservis.com/kompresor-tamiri/