Filo Kompresör Teknik Servisi Tamiri Bakım Onarımı…

1997 yılında vidalı kompresör ve hava kurutucularını üretmek amacı ile kurulmuş olan Filo Kompresör, en son teknoloji ile hizmet vermeyi amaç edinmekte ve her geçen gün gelişen eğitimli kadrosu ile çalışmalarına devam etmektedir. Filo Kompresör vidalı kompresör, basınçlı hava kurutucusu, basınçlı hava kurutucu filtresi ve kimyasal kurutucu olarak da bilinmekte olan Silika Jeli Kurutucu üretimi yapmaktadır. Üretmekte olduğumuz ürünler bunlarla sınırlı kalmamakta olup emiş gruplar, hat filtreleri, minimum basınç valfleri, soğutucu radyatörler, termostattık valfler ve seperatörlerin yanında pek çok ürün çeşidi yer almaktadır. Müşteri memnuniyetini mümkün olduğunca üst düzeyde tutmakta olan Filo Kompresör, tarafından üretilmekte olan kompresörler tekstil, otomotiv, mobilya, makine, madeni eşya, demir çelik ve diğer metallere ait sanayi grupları, gıda ürün endüstrisi, sağlık ve hastane sektöründen ambalaj ve maden sektörüne kadar pek çok farklı alanda kullanılmaktadır.


Filo Kompresör, tarafından üretilmekte olan vidalı kompresörler yıllardır hizmet ettiği işletmelerde müşterilerine en üst hizmeti sunmakta olup müşterileri tarafından almış olduğu onayı referansları ile göstermektedir. Vidalı kompresörler ile yıllar boyu kusursuz hizmet sunmakta olan firma kompresör arızalarında kompresörün tamirine kadar geçen sürede ise yedek kompresör hizmeti ile müşterilerinin yaşayacağı zararı mümkün olduğunca aza indirgemektedir. 1. Kalite malzeme garantisi sunmakta olan Filo Kompresör teknik servisi tamiri bakım onarımı konusunda eğitimli kadrosu ile hizmet vermekte ve teknik servis hizmeti sunan tüm elemanlarını zorlu eğitimlerden geçirerek gelişen her teknolojiye uygun eğitimi de çalışanlarına sunmaktadır. Vidalı kompresörler diğer kompresörler ile kıyaslandığında bakımları daha önemlidir ve kesinlikle geciktirmeden yapılmalıdır. Aksi taktirde oluşmakta olan arızalar Filo Kompresör teknik servisleri tarafından daha masraflı onarılacaktır. Kompresörünüzün bakımı ancak hidrolik yağ kullanılarak 3 ay geciktirebilirken eğer son bakımı sentetik yağ ile gerçekleştirmiş iseniz bakımı en fazla 6 ay kadar geciktirebilirsiniz. Fakat kompresör haftalık kompresör bakımlarını teknik servis ihtiyacı duymadan dahi yapabileceğinizi unutmamalı ve bakımlara başlamadan önce gereken tedbirleri almalısınız. Bakıma başlamadan önce mutlaka 2 el kompresörü ve şalter ile bütün enerjiyi kesmelisiniz. Kompresör çalışır durumda iken sakın herhangi bir kapağı açmaya ya da kompresör parçanızı çıkarmaya çalışmayın. En önemli husus ise kompresörünüzün içinde bulunan basınçlı havanın tamamının boşaldığından emin olmalısınız. Kompresörünüzün kısa süre içerisinde arıza oluşturmasını istemiyorsanız mutlaka içerisinde bulunan yağ oranını günlük kullanımlarınızdan önce kontrol etmelisiniz. Fakat günlük kontroller esnasında yağın sürekli olarak yetersiz olduğunu fark ediyorsanız kompresörünüzde mevcut ciddi problemlerin habercisi olarak görmeli ve mutlaka Filo Kompresör teknik servisinden yardım almalısınız. Günlük bakımları yaparken her hafta mutlaka kontrol sağlamanız gereken başka hususlarda bulunmaktadır. Özellikle her gün kontrol etmekte olduğunuz yağ deposunda birikmekte olan suyu boşaltmalı ve yağ seviyesini kontrol etmelisiniz. Radyatör peteklerinizi ise mutlaka basınçlı hava kullanarak temizlemeyi ihmal etmemelisiniz. Toz ve emiş filtrelerini ise her hafta temizlemelisiniz.


Fabrikalarda en çok ihtiyaç duyulmakta olan aletler arasında yer almakta olan kompresörlerin gün içerisinde neredeyse 24 saate yakın aynı performansta çalışması beklenmektedir. Fakat belirtilen bakım ve onarım işlemleri yapılmadığı taktirde kompresörünüzün çok kısa bir süre sonra hararet oluşturmasının dışında tamamen kullanılamaz hale gelmesi de kaçınılmaz olacaktır. Ayrıca Filo Kompresör bakımı esnasında mutlaka değişmesi gereken parçalar var ise onaylı teknik servisiniz bu parçaları orijinal parçalar ile değiştirecektir. Bu sayede hasar gördüğü için performans kaybına uğramış olan kompresörünüz eski performansını kazanacak ve üretimlerinizde göstermiş olduğu verimi eski düzeyine ulaştıracaktır. Yedek parça konusunda en kaliteli hizmeti en ucuza sunmakta olan Filo Kompresör servis tamir ve bakım uzmanları sayesinde acemi teknik servislerde yaşadığınız sıkıntıları yaşamayacaksınız. Üstelik dilediğiniz taktirde sürekli unutmakta olduğunuz kompresör bakımlarınızı teknik servis uzmanlarınıza takip ettirerek bakımlarınızı kaçırmayacak ve kompresörünüzde oluşacak bütün sorunları anında ortadan kaldırabileceksiniz. Bunun yanında teknik servisinizden 7 gün 24 saat boyunca ücretsiz hizmet alabilir ve kompresörünüzdeki arızaları anında çözerek üretimlerinizde meydana gelecek aksamaları ortadan kaldırabilirsiniz. Kompresörünüzü uzun ömürlü kullanmak istiyorsanız bakımlarınızda mutlaka yetkili teknik servisleri tercih etmeli ve kompresörünüze yapılması gereken bakımlarda hassasiyet göstermelisiniz.