Ekomak Kompresör Teknik Servisi Tamiri Bakım Onarımı…

Ekomak Kompresör, 1992 yılında hizmet vermeye başlamış endüstride kullanılmakta olan basınçlı hava konusunda faaliyet göstermekte olan kuruluşlar arasında yer almaktadır. Yüksek verimli kompresörler, basınçlı hava kurutucuları, hat filtreleri ve basınçlı hava ekipmanları konusunda hizmet sunmaktadır. Üstelik Ekomak Kompresör hizmet vermekte olduğu alanlarda uluslararası sertifikalara da sahip kuruluşlar arasında yer alır. Ekomak Kompresör ve Atlas Copco grubu Endüstriyel Sistemler ve Ekipman alanında çözüm ortaklığı yapmaktadır.

Ekomak Kompresör vidalı hava kompresörleri, pistonlu kompresörler, endüstriyel gaz sistemleri, kompresör ana makinaları ve ısı geri kazanım sistemleri alanlarında hizmet sunmaktadır. Vidalı hava kompresörler hava ve gaz basınıcını artırma prensibine göre ikiye ayrılabilir. Pozitif yer değiştirmeli olanlar hacim daraltarak sıkıştırma yaparken dinamik olan grup ise havayı hızlandırıp savurarak basınç oluşturmaktadır. Vidalı hava kompresörleri çalışma mantıklarına göre farklılık gösteriyor olsa da diğer kompresörler ile kıyaslama yapıldığında daha çok tercih edildikleri söylenebilir. Çünkü bu kompresörlerin enerji verimliliği yüksek olmakla kalmaz kullanımı esnasında da pek çok avantaj sunar. Bu kompresörlerin çalışma mantığı silindir içerisinde dönen pistonun hareketi ile havanın çıkış kısmına doğru itilerek sıkıştırılmasıdır. Üstelik pek çok kompresörde ihtiyaç duyulan ek malzemeler vidalı kompresörde bulunduğu için tek bir ürünle bütün ihtiyaçlar karşılanabilmektedir. Ekomak Kompresör teknik servisi tamiri bakım onarımı içinde pek çok kompresör firması tarafından sunulmamakta olan benzersiz bir hizmet sunmaktadır. Ekomak kompresör ürünlerinin orijinal yedek parçalarını üreterek ürünlerinin çıkartabileceği arızalara karşı kullanıcılarını yan sanayi ürünlere karşı korumayı amaçlamaktadır. Ekomak kompresör orijinal yedek parçaları Ekomak teknik servis hizmeti sunmakta olan tüm tescilli teknik servislerinde bulunmaktadır. Orijinal yedek parçalar, her türlü zor şartlar göz önünde bulundurularak farklı koşullarda uzun süre test edildikten sonra kullanım için onaylanmaktadır ve Ekomak sertifikalıdır. Kompresörünüzden sağlamış olduğunuz verimin sürmesi ve kompresörünüzde performans düşüşü meydana gelmemesi için Ekomak kompresör bakımı esnasında değiştirilen parçaların menşeilerine dikkat edebilirsiniz. Neden orijinal yedek parça kullanmalısınız?

Ekomak teknik servisi orijinal ürünlerin kullanımını tercih etmektedir. Çünkü müşteriler her ne kadar yan sanayi parçalar ile kar ettiklerini düşünüyor olsalarda aksine uzun vadede düşünüldüğünde ve orijinal yedek parça ile kıyaslandığında ömrünün daha kısa olmasının dışında yeterli performansı gösteremiyor olması kompresöre daha büyük zarar verebileceği gibi mali bakımdan da sürekli hasar verecektir. Üstelik yan sanayi ürünlerin kompresörünüze vereceği hasarın geri dönüşü olmadığı zamanlarda olabilmektedir. Yan sanayi parça kullanımı özellikle bazı sektörlerde kesinlikle tercih edilmemelidir. Çünkü yan sanayi parçalar hem tüketicinin can güvenliğini hem de çevre sağlığını tehdit etmektedir.
Ekomak kompresör teknik servisimiz tarafından kullanılmakta olan orijinal yedek parçalar kompresörünüzün ilk gün ki performansını koruduğu gibi çalışma ömrünü de uzatacaktır. Üstelik kalite standartları tarafından düşünüldüğünde uzun vadede giderleriniz olmasını engelleyecek ve kompresör performansınızın korunmasını sağlayacaktır. Ayrıca kompresörünüzde kullanılan orijinal parçalar garanti kapsamında olduğu için bir sonraki arızada sorununuzun çözümü için teknik servise ücret ödemenize gerek kalmayacaktır. Ekomak Kompresör bakımını kesinlikle zamanında yaptırmanız gerekmektedir. Aksi taktirde bakımı zamanında yapılmayan kompresörünüz arızalanacak ve tamir maliyetine katlanmanız gerekebileceği gibi üretiminizin de aksamasına yol açacaksınız. Üstelik zamanında bakımı yapılmayan kompresörler parçaları diğer parçalara da hasar verebileceği için parçaların ömürlerini kısaltarak ciddi sorunlar oluşturabilir. Bakımın yapılmaması ya da yetkinlendirilmiş Ekomak Kompresör teknik servis uzmanlarından alınmayan yanlış bakımlar nedeni ile tespit edilemeyen arızalar iş kazalarının oluşmasına yol açabilir. Kompresörlerin özellikle yağ bakımı zamanında ve doğru olarak yapılmazsa yüksek sıcaklığa dayanamayan kompresör tıkanma ve vidalarındaki tahribattan kaynaklı arızalanabilir. Eğer Ekomak Kompresör bakımınızı yaptırmamış iseniz ya da geç yaptıracaksanız kesinlikle yetkilendirilmiş servisleri tercih etmelisiniz. Aksi taktirde kompresörünüze yapılacak yanlış müdahaleler zamanla daha ciddi problemler doğurabileceği için bakımın hiç yapılmamasından daha büyük hasar oluşturur. Bu neden ile yeni kompresör alımına dahi sebep olabilecek pek çok sorunla karşı karşıya kalabilirsiniz. Ekomak Kompresör teknik servisi tamiri bakım onarımı için 7 gün 24 saat boyunca hizmet sunmakta olan teknik servislerden hizmet alarak eğer var ise kompresörünüzün arızalı parçalarının erken değişimi ile kompresörünüzde performans artışı sağlayabilirsiniz.