Bekomsan Kompresör Teknik Servisi Tamiri Bakım Onarımı…

Bekomsan Kompresör, 1965 yılında kimya enstitüsünde hizmet vermeye başlamış bir firmadır. Firma 1984 yılına gelindiğinde ise basınçlı hava sistemleri üzerine çalışmaya başlamış ve hava sistemlerinin imalatını da gerçekleştirmiştir. 1984 yılından günümüze kadar basınçlı hava sistemleri alanındaki çalışmalarını sürdüren Bekomsan teknolojinin de gelişmesi ile birlikte üretimlerinde teknolojiyi de göz önünde bulundurmaya başlamıştır. Sektöre hitap etmekte olan firma dizel kompresörler, elektrikli kompresörler ve kumlama makineleri üretmektedir. Bekomsan basınçlı hava üretiminde elektrik enerjisinin erişmediği noktaları dahi göz önünde bulundurarak arazi koşullarında toz çimento silolarının doldurulması konusunda dizel motor ile çalışmaya uygun kompresörler üretilmiştir. Alman teknolojisini göz önünde bulunduran Bekomsan Kompresör ağır çöl şartlarında dahi basınçlı hava üretmeyi başarabilmektedir.

Bu markanın kompresör tamiri ve bakımı konusunda hassas davranılması son derece önemlidir. Her ne kadar kompresörlerin kullanımı esnasında problem yaşanmıyor olsa da bakımı gecikmekte olan kompresörlerinizin çıkaracağı sorunlar karşısında bilinçli davranmalısınız. Kompresörler sanayi, ticaret, sağlık ve eğitim gibi neredeyse tüm sektörlerde önemli yer tutan ürünler arasında yer almaktadır ve bu durum sadece kompresör üretiminin değil aynı zamanda kompresör ürün türevlerinin gereğini de göstermektedir. Bu kadar önemli aletlerin meydana getireceği arızalar düşünüldüğünde ise işletmelere vereceği zararı tahmin etmek zor olmayacaktır. Fakat fabrikalarda bazı durumlarda kullanışsız olarak görülmekte olan bu aletlerin bakımsızlık nedeni ile patlama riski dahi olduğu düşünülecek olursa bakımının yapılmamasının ortaya çıkaracağı tehditler düşünülebilir. Bu neden ile Bekomsan Kompresör teknik servisi tarafından yapılacak olan kompresör basınç testinin mutlaka her yıl yaptırılması gerekmektedir.

KOMPRESÖR BAKIMI HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Kompresör teknik servisi hizmeti sunarken mevcut müşterilere bakımı yapılmayan kompresörlerin neden olacağı problemleri belirtmek ile kalmaz aynı zamanda emniyet tedbirlerini, kompresörün nasıl havalandırılacağını, uygun elektrik kablosu ve sigortaların kullanımından periyodik bakım takibinin nasıl yapılacağına kadar olan tüm bilgiler verilir. Aynı zamanda radyatör ve panel filtre temizliği yapan uzmanlarımız dilendiği taktirde müşterilerimize temizlik esnasında bilgilendirme yapmaktadır. Bekomsan Kompresör servisi vidalı kompresör kullanıcılarının periyodik bakımlarını daha fazla geciktirdiklerini görmektedir. Üstelik vidalı kompresör kullanmakta olan firmaların kompresörlerine yapmaları gereken haftalık bakımları da sürekli olarak aksattığını görmektedir. Kompresörünüzün yıllık ve aylık bakımlarını geciktiriyorsanız en azından firma içerisinde yapılması gereken haftalık bakımları yaparak kompresör yaşam sürenizi artırabilirsiniz. Aksi taktirde belirtilen bakımların yapılamaması özellikle de kompresör yağını üreticiler tarafından önerilen zamanlarda ve yağ miktarları ile yapılmaması dahi yağ tankında tortu ve korozyon oluşmasına neden olarak kompresör performansınızı düşürmektedir.

KOMPRESÖRLERDE HAFTALIK BAKIM ÖNEMLİ

Haftalık bakımlarını yapmadığınız kompresörünüzün neden olabileceği bir diğer arıza ise yağ filtresi, hava filtresi seperatörlerinin zamanında değişmemesi nedeni ile hararet, vida grup rulmanları ve ön kısmındaki keçenin ömrünün azalmasına neden olacaksınız. Kompresörünüzün oluşturabileceği arızalar sadece sıradan bakımları yapmamanız nedeni ile meydana gelmekte iken kompresörünüzün hararet yapmasındaki %90’lık oran bakımı aksatılan radyatörün kirli olmasından kaynaklanırken %10’luk kısım ise kompresörün bulunduğu ortamın havalandırılmaması nedeni ile yükselen sıcak değeri, kompresörün yağ kaçırması veya panel filtrelerinin kirliliğinden kaynaklanan tıkanıklıktan kaynaklanmaktadır. Kullanıcı bakım ihmallerinden kaynaklanmakta olan ve servis maliyetlerini iki üç kata kadar artırmakta olan bu durum aynı zamanda kompresörünüzün zamanla performansını düşürecek ve kullanılmaz hale getirecektir.

Bekomsan Kompresör tarafından kullanıcılarına her ne kadar bakım ve kullanım kılavuzu sunuluyor olsa da bu kılavuzda yer almakta olan bilgiler kompresörünüzün kaliteli ve ilk gün ki performansında çalışmasına bir süre sonra engel olmaya başlayacaktır. Bu neden ile haftalık bakımlarınızı firma içerisinde yaparken aylık ve 6 aylık Bekomsan Kompresör bakımı için mutlaka teknik servislerden yardım almanız gerekmektedir. Bekomsan Kompresör tarafından özel eğitimlerden geçirilerek görevlendirilmekte olan teknik servisler ayrıca 7 gün 24 saat boyunca telefon hatları üzerinden de destek sunarak kompresörlerin çıkartmakta olduğu arızaların önüne geçilmesini ve üst düzey kalitede çalıştırılmasını sağlamaktadır. Bekomsan Kompresör tamiri için ise teknik servisler orijinal parça garantisi sunmakta ve bu sayede kompresörlerinizin performans düşüklüğü yaşamamasını sağlamaktadır. Sizde kompresörlerinizi uzun süre boyunca problem yaşamadan ilk gün ki performansında kullanmak istiyorsanız aktif Bekomsan Kompresör teknik servis hizmeti sunmakta olan profesyonel kadroların tecrübelerinden faydalanabilirsiniz.