Özen Kompresör Teknik Servisi Tamiri Bakım Onarımı…

Kompresör sektörünün öncü kuruluşları arasında her geçen gün ilerleyen Özen Kompresör, 1970 yılında kurulmuştur. Kompresör alanında Türkiye sanayisinde uzun yıllar çalışmaları bulunan firmanın hem üretmekte olduğu ürün çeşitliliği hem de ürünlerinde kullanmakta malzeme kalitesi ile dikkat çektiği görülmektedir. Müşteri memnuniyetini ön planda tutmakta olan Özen Kompresör kaliteli ürünlerinde yaşanmakta olan her türlü arıza için eğitimli teknik servisi ile 7 gün 24 saat boyunca hizmet sunmayı da ihmal etmemektedir. Üstelik Özen Kompresör geçmişten gelen tecrübesini yenilenen teknoloji ile birleştirerek müşterilerine en kaliteli kompresörleri üretmeyi her daim başarmaktadır. Firmanın üretmekte olduğu ürünler arasında düşük, orta ve yüksek basınç hava kompresörleri, hava kurutucuları ve hava filtresi gibi farklı ürünler yer almaktadır.

Üretim alanının ilerlemesi ile birlikte üretim sektöründe hizmet sunmakta olan firmaların elektrik enerjisinden çok basınçlı havaya ihtiyaç duymaya başladıkları görülmektedir ki bu durum kompresör makinalarına olan ihtiyacın her geçen gün artış göstermesini sağlar. Çünkü basınçlı hava üretimi yapılabilecek sektörde başka ürün bulunmamaktadır. Üstelik kompresörlere olan ihtiyaçların fark edilmiş olması Özen Kompresör’ün pek çok firma ile rekabet etmesine neden olmaktadır. Fakat firmanın kazancında hiçbir zaman düşüş yaşanmamış aksine firmanın kalitesinin fark edilmesi ile kompresör ihtiyacı bulunan işletmeler tarafından daha çok tercih edilmesini sağlamıştır. Firmanın müşterilerine sunmakta olduğu en önemli iki özellik ürünlerinin sorunsuz çalışıyor ve kullanıcıya diğer kompresörlerden daha yüksek tasarruf sağlıyor olmasıdır. Özen kompresör üretmekte olduğu pistonlu hava kompresörleri, vidalı hava kompresörleri, booster vidalı hava kompresörleri ve silobas hava kompresörü gibi ürünlerin yanında dizel kompresör gibi farklı teknolojiler ile büyük beğeni kazanmakta olup satış oranlarını her geçen gün artırmaktadır. Üstelik Özen kompresör teknik servis imkanı ile ürünlerinin kalitesine güveniyor olsa da müşterilerinin yaşadığı arızaları kısa sürede çözüme kavuşturmak için pek çok çözüm ortaklığına da imza atmaktadır. Peki, Özen Kompresör’ün ürünlerinin müşterilerine sunmakta olduğu avantajlar nelerdir?
Özen Kompresör’ün vidalı kompresör alanında üretmiş olduğu Spark serisi bu alanın kaliteli ürünleri arasında yer almaktadır. Üstelik kompresör, kurutucu ve hava tankı gibi ürünlerin entegrasyonu ile bir araya getirilmiş olması tek bir üründe bütün özelliklerin bulunmasını sağlamaktadır. Bu parçaların tamamının tek bir üründe yer alıyor olması dar alana sahip olan firmaların yerden tasarruf etmesini sağlamaktadır. Üstelik tüm parçalar entegre olarak çalışabildiği gibi ayrı ayrı kontrol edilebildiği için yapının birbirine bağlı olması nedeni ile oluşabilecek tüm basınç kayıplarının da önüne geçilmesini sağlamaktadır. Üstelik kompresörlerin en büyük sorunu olan yağ kaçağı riski de vidalı kompresörlerde ortadan kaldırılmıştır.

Özen teknik servis tamir bakım kolaylığı ile de dikkatleri üzerine çekmekte olan vidalı spark serisi birbiri ile entegre olan parçalarının geniş iç hacme sahip olması sayesinde bakım yapılacak olan ekipmana direk ulaşım fırsatı sunarak servis ve bakım kolaylığını da içinde barındırmaktadır. Üstelik Özen kompresörün sunmakta olduğu bu avantaj tüm parçaların tek tek yerinden çıkarılmasını gerektirmediği içinde bakım esnasında teknik servisin işini kolaylaştırarak işinizin uzun süre aksamasına engel olmaktadır. Özen kompresör tarafından üretilmekte olan bir diğer ürün ise basınçlı hava kompresörleridir. Basınçlı hava kompresörlerinin üretimi esnasında dayanıklılığın artması için küresel granitli dökme demir kullanılmış ve krankların karşılıklı ağırlık ile dengelenmesi sonucunda titreşim oranı minimum düzeye indirgenmiştir. Ürünün tüm dezavantajlarını ortadan kaldırmak için tasarlanmış olan basınçlı hava kompresörleri de Özen Kompresör bakım hizmetinde pratiklik sağlayan bu ürün tamamlayıcı ürünler ile kullanıldığında üst düzey performans sağlamaktadır. Firma müşterilerinin memnuniyet düzeyini her daim göz önünde bulundurduğu gibi Özen kompresör teknik servisi tamiri bakım onarımı konusunda da dikkatli davranmaktadır. Ürünlerinde müşterilerinin sorun yaşama ihtimalini her ne kadar minimum düzeye indirgemiş olsa da sürekli kullanım nedeni ile yılda en fazla bir kez bakıma ihtiyaç duymakta olan ürünlerin bakımı esnasında sürecin kısa tutularak üretimin aksamaması için ürünlerini mümkün olduğunca basit tasarlamıştır. Üstelik Özen Kompresör teknik servis hizmeti sunmakta olan tüm elemanlarını zorlu eğitimlerden geçirerek müşterilerinin ürünlerine hasar gelmesini engellemeyi başarmakta ve tüm teknik servislerinde orijinal ürün desteği sunmayı ihmal etmemektedir.