Her Marka Kompresör Bakımı ve Onarım Servisi

Kompresör bakımı ve tamiri için 20 yıllık tecrübeyle sektörün marka tamircisinin resmi web sayfasındasınız. Hoşgeldiniz.

Her markadan binlerce kompresör için servis hizmeti verdik.

Uzman ekibimizle aynı günde hızlı servis ile işleriniz aksamasın.

Günümüzde neredeyse tüm işletmelerin kullandığı kompresörler, farkı tasarımları ve ekipmanlarıyla kullanıma sunulan makinelerdir. Sürekli ve düzenli bir şekilde bakımları yapılması gereken kompresörler, bakım ve onarımları yapılmadığı takdirde yüksek enerji sarfiyatına sebep olmakta, verimlilik seviyeleri düşmektedir. Kompresör bakımı ve onarım kadar önemli olan bir diğer unsur da, tamir gereksinimlerinde kaliteli parça kullanımı ve yüksek standartlarda işçiliktir. Bu sebeple, kompresör tamiri ihtiyaçlarında, işin ehli ve tecrübeli servislerden destek alınmalıdır.

 • Pistonlu kompresörler

 • Vidalı kompresörler olarak iki farklı türde üretilen kompresörler, tamir ve bakım ihtiyaçlarında da farklı uygulamalara ihtiyaç duyarlar.

İstanbul’da Kompresör Tamiri Servisi Verdiğimiz İlçeler

Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Beykoz, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu.

İstanbul’da bu ilçelerde kompresör tamircisi ihtiyacınızı geniş ağımızla hızlı bir şekilde karşılayabiliriz.

Kompresör Tamiri Yaptığımız Markalar

Atlas Copco Tamiri ve Servisi.
Özen Kompresör Tamiri ve Servisi
Dalgakıran Kompresör Tamiri ve Servisi
Teknos Kompresör Tamiri ve Servisi
Ekomak Kompresör Tamiri ve Servisi
Yiğitsan Kompresör Tamiri ve Servisi
Tamsan Kompresör Tamiri ve Servisi
Aydın Trafo Kompresör Tamiri ve Servisi
Bosan Kompresör Tamiri ve Servisi
Dental Kompresör Tamiri ve Servisi
Kompsan Kompresör Tamiri ve Servisi
Lupamat Kompresör Tamiri ve Servisi

Kompresör Tamiri Nasıl Yapılır?

Pistonlu Kompresör Tamiri: Pistonlu kompresör tamiri, oldukça teferruatlı ve özenle yapılması gereken bir çalışmadır. Tamiratta kullanılacak olan parçaların orijinal veya orijinale en yakın ürünlerden oluşması, kompresörün verimi ile ilgili olarak elde edilecek sonuçları etkiler. Pistonlu kompresörler,

 • Ana gövde

 • Krank

 • Biyel kolu

 • Piston,

 • Segman

 • Silindir,

 • Sibop gibi parçaların bir araya gelmesiyle üretilen bir makinedir.

Pistonlu kompresörler, yapıları itibarı ile araç motorlarıyla benzerlik göstermekte ve birbirine yakın parçaların bir araya gelmesiyle oluşmaktadır.

Pistonlu Kompresör Tamiri

Pistonlu kompresörler genellikle, etkili bir soğutma sistemine sahip olmadıkları için arıza yapmaktadır. Cihazın etkili bir şekilde soğutulmaması ve çok çalışması sibopların aşırı derecede ısınmasına sebep olur. Sibopların ısınması sonucunda ise, yağ seviyesi azalarak yağsız çalışmak zorunda kalan segmanın aşınmasına sebep olur. Segmanların aşınmasını takiben silindirin çizilmesi ve silindirden kopabilecek parçaların piston ve biyel kollarına zarar vermeleri, krank rulmanlarının bozulmasına ve kırılan biyel kolu sebebiyle gövdenin kırılmasına veya çatlamasına sebep olabilmektedir. Sonuç olarak makinenin bozulması ve atıl hale dönüşmesi kaçınılmaz olmaktadır.

Kompresör tamiratlarında yapılacak ilk iş, yağ seviyesinin kontrol edilmesi olmalıdır. Böylece yağ sızıntısı olup olmadığı kontrol edilmiş olur. Daha sonra cihazdan gelen ses, soğutma ve basınç miktarı, titreşim ölçülerek makinedeki arıza durumu tespit edilir. İhtiyaç duyulan parçaların değişimi sağlandıktan sonra kompresör kısa aralıklarla çalıştırılarak test edilir. Kompresör teknik servisleri, ihtiyaç duyulan tüm işlemleri profesyonelce yaparak, cihazın en verimli şekilde çalıştırılmasını sağlamaktadır.

Vidalı Kompresör Tamiri

Vidalı kompresörler farklı sebeplere bağlı olarak arızalanabilmektedir. Vidalı kompresörler basınçlı hava elde etmeye yönelik olarak kullanılan ve piston yerine içi içe geçmiş rotor çifti bulunan kompresörlerdir. Birçok farklı sebebe bağlı olarak arızalanabilen vidalı kompresörler, konusunda uzman servisler tarafından tamir edilmeli, parça değişimlerinde orijinal ürünler kullanılmalıdır.

Vida kompresörlerin çalışma prensibi, pistonlu kompresörlerden farklı olduğu için, meydana gelen arızalar ve tamirat yöntemleri de farklılık gösterir. Vidalı kompresörlerde sıklıkla rastlanan arızalar arasında,

 • Kompresörün çalışma sırasında durması ve yeniden çalışması

 • Yağ tüketiminin beklenenden fazla olması sebebiyle oluşan arızalar

 • Kompresörün devamlı yükte çalışması

 • Emniyet supabının devamlı açılıp kapanması

 • Boşta çalışıp yüke geçmemesi

 • Cihazın ani durdurmalar sırasında hava emiş filtrelerinden yağ gelmesi gibi arızalar yer almaktadır.

Kompresör servisleri tarafından yapılacak olan teknik analiz ve ölçümler sonrası arızaya sebep olan unsurlar belirlenmekte, parça değişimleri yapılarak cihazın tamiri gerçekleşmektedir.

Kompresör tamircisi mutlaka bu arızaları kontrol ederek aksiyon almalıdır. Fiyat belirlemesini de arızaya göre belirlemelidir.

Kimler Kompresör Tamiri Yapabilir?

Kompresör tamiri yapmak üzere çalışmalar yapan firmalar, işletmelerin tüm beklentilerini en üst düzeyde karşılayacak niteliklere sahip olması gereklidir. Bu tür firmalar konusunda eğitimli ve uzmanlık seviyesinde bilgi sahibi personel bulundurmalıdır. Her türlü kompresörün tamirini yapabilecek tecrübeye sahip olunmalı, tamiratlarda orijinal yedek parça kullanımına özen gösterilmelidir. Ayrıca işletmelerin kolayca ulaşabilmesi adına 7/24 kompresör servisi hizmete hazır bulunmalıdır.

Kompresör Tamiri Yaptıracakların Bilmesi Gerekenler

Kompresör tamiricisi için servis arayışındaki işletmeler, bazı hususları göz önünde bulundurmalıdır. Bunlardan en önemlisi, çalışacakları teknik servisin tam donanımlı, bilgili ve tecrübeli olmasına özen gösterilmelidir. Ayrıca kısa sürede ve sürekli ulaşabilecekleri servislerle çalışmayı tercih etmeleri, cihazların daha kısa sürede tamirini sağlayacak önemli bir etkendir. Tamiratı ve değişimi gereken parçaların orijinal ürünler olduğundan emin olunmalı, servisin bu konudaki referansları özenle incelenmelidir.

Teknik açıdan yeterli ve konusunda uzmanlaşmış personel yapısına sahip servislerle çalışmak maliyetleri düşüreceği gibi, kompresörlerin yüksek verimle çalışmasına ve enerji tasarrufu sağlayarak işletmeye kazanç sağlayacağı unutulmamalıdır. Teknik servislerin her türlü kompresör ile ilgili tamiratı yapabildiği konusunda firmadan teyit alınmalı, cihaz tamiratları sonrasında elde edilmek istenen beklentiler servisle paylaşılmalıdır. Tamirat sonrasında servis tarafından bakım ile ilgili verilen tamiratlar eksiksiz olarak yerine getirilmeli, çalışma sırasındaki beklenmeyen durumlar anında servise iletilmelidir.

Kompresör Tamirinde Parça Değişimi Yapılır mı?

Kompresörler çalıştıkları yer koşulları ve çalışma sürelerine bağlı olarak farklı sebeplerle arıza gösterebilmektedir. Bu tür durumlarda bireysel müdahaleden kaçınarak servislerle bağlantıya geçilmelidir. Yapılan kontroller sonrasında tamir edilerek aktive edilebilen parçalar olduğu gibi, parça değişimleri de söz konusu olabilmektedir. Örneğin kompresörün uzun süre düşük yağ seviyesinde çalıştırılması, yağ eksikliği sebebiyle birçok parçanın bozulmasına veya kırılmasına sebep olabilmektedir. Bu ve bunun gibi ihmaller veya hatalı kullanımlar sonucu oluşan tamirat ihtiyaçları, gerekli parçaların değiştirilmesiyle kompresörler yeniden kullanıma hazır hale gelmektedir.

İşin özeti, bakım ve ihmallere dikkat edin ki kompresör tamircisine ihtiyaç duymayasınız.

Kompresör Tamiri Yapan Firmalar

Günümüzde her alanda olduğu gibi, kompresör bakım ve tamir işleri yapan firmalara internet üzerinden ulaşmak mümkün olmaktadır. Firmaların tüm özelliklerinin ve referanslarının yer aldığı web siteleri, işletmelerin servis seçiminde daha özgür olmasını sağlamaktadır. Uzun yıllardan beri sektörün içerisinde yer alan ve gerek bilgi birikimi, gerekse deneyimleriyle tüm beklentileri fazlasıyla karşılayan Kompresör Teknik Servis kompresör arızaları, bakım ve onarım işlemlerinde uygun fiyat ve yüksek kalite standartlarında hizmet anlayışıyla 7/24 hizmet vermektedir.

Hemen Teklif AL:  +90 542 242 8764

Yaşadığınız sorunları ve merak ettiğiniz soruları yorum kısmında bize yazabilirsiniz.

10 Comments

 • Serdar

  Kompresör tamiri hakkında bilgi ararken denk geldim güzel bilgiler için teşekkürler

  • admin

   Biz teşekkür ederiz 🙂

 • cengiz

  Merhabalar,

  Yol yardım kompresör servisi ve seyyar kompresör tamiri yapıyor musunuz?

 • Ercan çolak

  İnternet üzerinden iletişim kurdum, ilgi arkadaş fiyat ve servis konusunda baya yardımcı oldu

  • admin

   Teşekkürler 🙂

 • Murat Kesen

  Selam,

  Kompresör tamiri yaparken parça değişimi de yapıyor musunuz? Parça değişimi ek ücret dahilinde mi yapılıyor. Teşekkürler.

  • admin

   Kompresörlerde parça değişimi ihtiyaca binaen yapılmaktadır. Parça değişimi, servis ücretine eklenir.

 • berkan başakgil

  servis üretiniz nedir.

 • Balıkesir Kompresör

  Kompresör Tamiri

 • Bir Yorum Yaz

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir