Komsan Kompresör Teknik Servisi Tamiri Bakım Onarımı…

Komsan Kompresör, 50 yıldır süren kompresör üretiminde teknolojiyi her daim ön planda tutmuş ve kompresör sektöründe Türkiye’nin ilklerine imza atmayı başarmıştır. Komsan Kompresör, sanayileşmenin en önemli gereği olan pnömatik sistemlerin çalışabilmesi için ihtiyaç duyulan gereksinim olarak görülmekte olan basınçlı havayı üretmenin gerekli olduğunun farkına vararak bu doğrultuda hareket etmiş ve basınçlı hava üretimini geliştirerek pnömatik sistemlerin çalışmasını sağlamıştır. Pnömatik sistemlerin kullanılabilirliği sayesinde Türkiye sanayisinde de büyük gelişmeler yaşanmıştır. Kompresör sektöründe yaşanan bu gelişmelerin ülke sanayisine sağlamış olduğu katkı sayesinde kompresör denildiğinde akla ilk gelen firma Komsan haline gelmiştir.


Komsan, INV Serisi, DA Serisi ve VEK Serisi adı altında 3 tür kompresör üretiminin yanında yüksek basınçlı kompresörler, standart vidalı kompresörler, hava kurutucular, hava depoları ve hava filtrelerinin üretimini gerçekleştirmektedirler. Komsan Kompresör tarafından üretilmekte olan INV yani İnvertörlü Kompresör serisine dahil her tür ihtiyacı karşılayacak üretimleri bulunmaktadır. İnvertörlü Kompresör serisi %40’a varan elektrik tasarrufu sağlarken panelinin üzerinde bulunan çalışma basıncı izleme ve ayarlama, kapasite kullanımı izleme özelliği sayesinde her durumu kontrol altında tutmanızı sağlar. Üstelik kapasite kullanımınıza göre servis süresinin otomatik olarak hesaplanıyor olması kullanıcılarına ekstra avantaj sunmaktadır. DA serisi ise sektörde bilinen adı ile Direk Akuple Vidalı Kompresör Serisi olup kullanıcılarına pek çok avantaj sunmaktadır. Bu serinin kompresör serisi titreşimsiz olmasının yanında yüksek performans sunar ve düşük ses seviyesi ile çalışma ortamında rahatsızlık yaşatmaz. Kontrol paneli tam otomatik olmasının yanında servis süresi ve bakım süresi en uzun olan kompresör türüdür. VEK Serisi ise Sabit Hızlı Vidalı Kompresör serisidir.

Bu kompresör serisi ise performans bakımından yüksek olmasının yanında düşük devirli olması ile dikkat çekmektedir. Montajı son derece kolay ve hızlı yapılırken Komsan Kompresörlerinin tamamında sunulmakta olan tam otomatik kontrol paneline de sahiptir. Üstelik servis ve bakım süreleri de mümkün olduğunca uzundur. Komsan Kompresör’ün kompresörlerinde sağlamış olduğu üstün özelliklerin yanında özel olarak hazırlanmış kullanım, bakım ve kompresör ayarlarına dair özel katalogları paylaşmakta ve kullanıcılarının kompresörlerden mümkün olduğunca iyi faydalanılması amaçlanmaktadır.

Firmanın müşterilerine sunmuş olduğu tüm makine ve donanımlarını kendileri üretmekte olup tüm makine ve donanımlara dair kullanım kılavuzları ile çözülemeyen sorunları yetkilendirilmiş Komsan Kompresör teknik servisleri tarafından günün her saati sunulan hizmetle çözümlemektedir. Komsan Kompresör, müşterilerine en üst düzeyde hizmet verebilmek ve enerji verimliliğini sağlayabilmek amacı ile kompresörlerin cep telefonları ile entegre çalışabilme imkanı sunmaktadır. Üstelik kompresörlerin cep telefonu entegrasyonu dahilinde anlık durum raporu sunularak kompresörünüzün bakım ve onarıma ihtiyacı olup olmadığını anlamanızı sağlamaktadır. Bu sayede kompresörünüzde herhangi bir sorun olduğunda kullanım kılavuzunuza bakarak Komsan Kompresör Teknik Servisi Tamiri Bakım Onarımına ihtiyacınız olup olmadığını anlayabilir ve teknik servislerden en verimli şekilde faydalanabilirsiniz. Üstelik kullanım kılavuzunda belirtilenler doğrultusunda sorunu kesin olarak tespit edebileceğinizi düşünüyorsanız teknik servislerin bakımından geçene kadar kompresörünüzü kullanmaya devam edebilirsiniz. Fakat kompresörünüzün çıkarttığı problem ardından mutlaka Komsan Kompresör servisi hizmetinden faydalanmanız gerekmektedir. Çünkü kompresörler düşünüldüğünden daha hassastır ve çıkan soruna doğru müdahale yapılmaz ise sorunun daha büyük bir probleme neden olması kaçınılmazdır.

Kolay kullanım ve uzun bakım süreleri ile kullanıcılarına mümkün olduğunca üstün kalite sunmakta olan Komsan Kompresör ihtiyacınız olan tüm teknik servis hizmetini anında alabileceğiniz Türkiye’nin her yerinde yetkilendirilmiş teknik servislere sahiptir. Üstelik firma müşterilerinin teknik servislerden alabileceği hasarları da düşünerek kompresör teknik servislerine gereken eğitimleri sunmakta ve gelişen her teknoloji ile vermekte oldukları bu teknik servis hizmetini tekrarlamaktadır. Üstelik Komsan Kompresör servisi tamamen orijinal parçalar kullandığı için cihazınızın yan sanayi ürünler nedeni ile yaşayacağı sorunlar da ortadan kaldırılmaktadır. Yan sanayi kompresör parçaları her ne kadar uygun fiyatlar ile sunuluyor olsa da cihazınızın performansını düşürmesinin yanında kompresörünüzün çok kısa bir süre sonra tekrar problem yaratmasına neden olacaktır. Ayrıca Komsan Kompresör bakımı yapılmadan uzun süre kullanıldığında arızalı parçaların fark edilememesi nedeni ile diğer parçalarda da problem oluşmasına neden olur. Bunun sonucunda ise Komsan kompresör servisimiz kompresörünüzde bulunan problemi çözmek için daha yüksek maliyetlere ortaya çıkartacaktır. Kompresörlerinizi uzun süre en üst performans düzeyinde kullanmak istiyorsanız bakımını ve teknik servisini kesinlikle aksatmamalısınız.