Vortex Kompresör  Servisi Tamiri Bakım Onarımı…

Vortex Kompresör, basınçlı hava üretimindeki potansiyeli fark etmiş ve 1991 yılında üretim tesisleri ile hizmet sunmaya başlamıştır. 1998 yılında ise markanın tescili alınmıştır. 2004 yılına gelindiğinde Vortex Kompresör ve kompresör hava kurutucuları üretmeye başlamıştır. Sonraki dönemlerde ise depo üstü vidalı hava kompresörleri, su enjeksiyonlu yağsız vidalı kompresler ve yağsız scroll kompresörler üretmeye başlamışlar. Aynı zamanda Vortex, 8 ülkeye ürünlerini ihraç etmeye başlamış ve kompresör ürünleri için servis desteğinin yanında orijinal yedek parçalar alanında da bu ülkelere hizmet vermiştir.


Vortex Kompresör 6 temel ürün ve bu ürünlerin orijinal yedek parça üretimlerinde hizmet sunmaktadır. Vortex Kompresör’ün ürünleri vidalı hava kompresörleri, invertörlü hava kompresörleri, depoüstü vidalı kompresörleri, pistonlu hava kompresörleri, su enjeksiyonlu yağsız vidalı kompresörler, yağsız scroll hava kompresörleri, soğutmalı hava kurutucusu ve absorpsiyon hava kurutucularıdır. Vortex Kompresör, vidalı kompresörlerin müşterilerine sunmakta olduğu pek çok avantaj bulunmakta olup en önemlileri kompresörün durmaksızın 24 saat sürekli çalışabiliyor olması, servis kolaylığı için kompakt tasarımının olmasının, çıkış havasının soğutulması, dış kabininin paslanmaz ve dayanıklı olmasının yanında sunmuş olduğu avantajlar ile kıyaslandığında etkileyici fiyatının performansına göre son derece uygun olmasıdır. Üstelik bu kompresör modelinin bakım sürelerinin mümkün olduğunca uzun tutulmasına karşılık performansında kayıp meydana gelmediğini de görebilirsiniz.

Vortex Kompresöre ait invertörlü kompresörlerin ise yine etkileyici fiyatı ile dikkat çekiyor olması işletmeler için tercih sebebi olurken tasarımın modern olması tercih edilebilirliğini artırmaktadır. Üstelik iç yapısının son derece basit tasarlanmış olması yaşayacağınız teknik sorunlara karşı bakım kolaylığının da keyfini süreceksiniz. Vortex Kompresör, avantajlarını tüm kompresörleri için sunmakta olup uzman teknik servis kadrosu ile tüm bölgelerde kusursuz hizmet sunmaktadır. Vortex Kompresör servisi yılların vermiş olduğu tecrübe ve yeni teknolojilere ayak uyduran kadrosu ile mükemmel hizmet sunmaktadır. ancak Vortex kompresör ürünlerini ne kadar mükemmel üretirse üretsin önemli olan işletmenize uygun kompresör tercihi yapmanız ve kompresörünüzün işletim talimatlarını takip ederek kullanmanızdır.

Aksi taktirde kompresörünüz sizin için yetersiz kalacak ya da olması gereken kullanımdan fazlasını sunacağı için ihtiyaç düzeyinizi yine karşılamayacaktır. Çünkü kompresörler ne kadar enerji dostu üretiliyor olsa da firmanın gereğinden büyük kompresör alması maliyetlerini zorlamasına neden olacaktır. fakat bu konuda zorlanmakta olan firmaların kompresör üreticilerinden destek alabileceğini bilmeleri gerekmektedir. Kompresör seçiminiz esnasında dilerseniz Vortex kompresör teknik servisi tamiri bakım onarımı uzmanlarından yardım alarak denemeler yapabilir ve kullanım alanlarını daha net algılayabilirsiniz. İncelemeleriniz sonucunda kompresörünüz ile gaz sıkıştırma, kontrol ve işletme, sıkma, vakum çözümleme, form verme, harmanlama, kaldırma gibi pek çok işlemi yapabileceğinizi göreceksiniz.

Ayrıca Vortex kompresör uzmanları işletmeniz için kompresörünüzü nasıl kullanabileceğinizi de detaylı olarak anlatacaktır. Bu sayede kullanımlarınızı daha etkin bir şekilde gerçekleştireceksiniz. Vortex kompresör teknik servis uzmanları tüm kompresör kurulumunuzu tamamladıktan sonra kompresörünüze ait günlük ve haftalık bakımlar konusunda da bilgilendirmeler de bulunabilir. Bu sayede kompresörünüzde yaşanacak ani değişimleri net olarak fark edebilecek ve kompresör bakımınız yapılana kadar yaşanan olumsuzlukları not aldığınız için bakım esnasında daha net sonuçlar elde edebileceksiniz. Vortex Kompresör servisleri her ne kadar alanlarında uzman kişiler olsa da aylık bakımlarda kompresörünüzde yaşanan ince sorunları fark edememektedir. Kompresörlere ait ince bakımlar genellikle 3 aylık, 6 aylık ve senelik dönemlerinde yapıldığı için bu süreçlere kadar geçen zamanda kompresörünüzde büyük problemler oluşabilmektedir. Vortex kompresörünüzde arıza meydana geldiğini fark ettiğiniz de ilk bakmanız gereken yer yağ deposudur.

Eğer kompresörünüzün yağ deposunu günlük olarak kontrol etmiyorsanız depodaki yağın azalması kompresörde problem oluşturabilir. Eğer yağ seviyesini kontrol etmişseniz ve sorun tespit edememiş iseniz ya da yağ seviyesinde azalma meydana geldiğini fark etmişseniz yağ seviyesini yarım saatte bir kontrol etmeli yağ seviyesinde sürekli bir azalma mevcutsa hemen teknik servisinize durumu bildirmelisiniz. Çünkü bu durum yağ deponuzda bulunan bir delikten kaynaklanabilir ve uzun süre müdahale edilmediğinde kompresörde ciddi hasarlara etken görülür. Ayrıca kompresörün bulunduğu oda sıcaklığının önemi yadsınamayacağı için odanın havalandırmalarının çalışır olduğundan emin olmalı ve oda sıcaklığını sürekli olarak stabil tutmalısınız.