Teknos Kompresör Teknik Servisi Tamiri Bakım Onarımı…

Teknos Kompresör, 1945 yılında kurulmuş olan yerli endüstriyel kompresör firmaları arasında yer almaktadır. Fakat firma endüstriyel kompresörlerde başarıyı yakaladıktan sonra silobas gemi kompresörleri, vidalı kompresörler ve hava kurutucularının da imalatını yapmaya başlamıştır. Teknos Kompresör günümüzde kademeli pistonlu kompresör, silobas kompresör, özel kompresörler, hava kurutucuları, çift kademeli pistonlu kompresör ve vidalı kompresör üretimlerinde teknolojiyi de göz önünde bulundurmaktadır. Müşterilerine en doğru çözümü sunmak isteyen Teknos Kompresör en kaliteli ürünleri en doğru müşteriler ile buluşturmayı amaçlıyor.

Piyasa şartlarını değerlendirmiş olan Teknos Kompresör, en çok kullanılan kompresör türünün pistonlu ve vidalı kompresörler olduğu kanısına varmış ve üretimlerinde bu alana daha fazla önem vermiştir. Fakat hava kompresörleri de sık kullanılan kompresörler arasında yer almaktadır. Hava kompresörleri güvenilir, değişken, temiz ve pratik olmaları nedeni ile firmaların tercihleri arasında sıkça yer almaktadır. Kompresörler değişik tip ve boyutta üretilmekte olup her sekötre uygun kompresör bulma imkanınız bulunur.

Peki, kompresör seçimi nasıl yapılmalı?


Kompresör tercihinde kullanılacak sektör ne olursa olsun ürünün kullanımında hem para hem de zamandan tasarruf ettirmesi önemlidir. Çünkü kompresörler sadece tekstil gibi alanlarda değil hayvancılıkta dahi kullanılabilen geniş kullanıcıya sahip ürünlerdir. Bu neden ile kompresör alımında ihtiyacınıza uygun büyüklüğe sahip kompresörü tercih etmeniz son derece önemlidir. Tabi gereğinden küçük alınan kompresörün zaman, gereğinden büyük alınan kompresörün ise enerji kaybettireceğini kesinlikle unutmamalısınız. Kompresör seçiminde ihtiyacınız olan basıncın ne olduğunu iyi belirlemelisiniz. Çünkü basınç çift mi yoksa tek kademeli mi kompresörün ihtiyacınızı karşılayacağını belirlemektedir. En önemli husus ise kompresörün bulunduğu ortamın büyüklüğünün kompresör için yeterli olup olmadığıdır. Çünkü kompresörün sürekli olarak havalandırılması gerekmektedir ve uygun koşullar sağlanamadığında maalesef ciddi problemler meydana gelebilmektedir. Son olarak kompresörün ürettiği hava için gerekli olan hava tankının hacmidir. Hava tankının hacmi seçilirken kullanılacak olan havanın miktarına ve kullanım aralığına dikkat edilmelidir.

Eğer hava kısa periyotlarda kullanılacak ise küçük ama uzun periyotlar ile kullanılacak ise büyük bir tank almanız gerekir. Teknos Kompresör servisi sayesinde ihtiyacınız olan tüm tespitleri ücretsiz olarak yaptırabilir. Mekanınıza ve ihtiyacınıza en uygun kompresörü satın alabilirsiniz. Teknos Kompresör teknik servise ihtiyacınız olmadan uzun süre boyunca kullanabileceğiniz kompresörler üretmektedir. Bu kompresörlere örnek olarak çift kademeli pistonlu kompresör gösterilebilir. Teknos uzmanları çift kademeli pistonlu kompresör üretiminde piston çaplarını mümkün olduğunca büyük tutmuş ve bu sayede kompresörün devrini düşürmüştür. Bu durum işletme devrini azaltmış kompresörün ömrünü uzatmış ve Teknos Kompresör Teknik Servisi Tamiri Bakım Onarımı için ödeyeceğiniz bakım masraflarını düşürmüştür. Tek kademeli pistonlu kompresörlerinde ise kompresörlerin en fazla arıza oluşturmakta olduğu yağsız kullanım durumunu ortadan kaldırmaya uygun olarak tasarlamıştır. Teknos kompresör servisi uzmanları kompresörün yağlama sisteminde düşük yağ seviyesinde ikaz vermesi için yeniden gözden geçirmiş ve bu sayede kompresörün yağsız çalışma durumunu ortadan kaldırmıştır. Üstelik bu özelliği kompresörün yağı tam olarak bittiğinde kompresörü durduğu için ciddi boyutlarda oluşacak arızaları da ortadan kaldırmaktadır. Üstelik kompresörde tek parça çelik krak yer alıyor olması kompresörün sürekli kullanımı nedeni ile meydana gelmekte olan hasarlara karşı mükemmel bir uyum göstermesini sağlamaktadır.

Teknos kompresör tamiri için uzman kişiler ile çalışıyor olmak her ne kadar kompresörünüzün güvenliğini sağlıyor olsa da kompresörünüzde meydana gelecek ufak bir arıza bile üretim hattınızda ciddi aksamalar meydana gelmesini sağlayacaktır. Bu neden ile de teknolojinin gelişmesi ile birlikte Teknos Kompresör tarafından alınan önlemler müşterilerini mümkün olduğunca üst düzeyde korumakta ve teknik servis hizmetlerine en uygun maliyetle halledebilmelerini sağlamaktadır. Üstelik Teknos Kompresör, kompresörlerine belirli bir süre firma garantisi sunarak bakımlarının teknik servisler tarafından ücretsiz olarak yapılmasını sağlamaktadır. Ancak garanti süresi biten kompresörlerin aynı kalitede çalışabilmesi için teknik servisler ile yıllık periyot bakım anlaşması yapılmalıdır. Bu sayede garanti süreniz boyunca almış olduğunuz ücretsiz bakımı uygun maliyetlerle devam ettirmekle sınırlı kalmayacak aynı zamanda kompresörünüzü yıllarca aynı performans düzeyinde kullanabileceksiniz. Tabii teknik servisinizin yıllık periyot bakım anlaşması ile sunduğu orijinal yedek parça garantisini de unutmamanız gerekmektedir.