Tamsan Kompresör Teknik Servisi Tamiri Bakım Onarımı…

Tamsan Kompresör, 1980 yılında Ankara’da kurulmuş hava kompresör imalat firmasıdır. Kuruluşunun ilk dönemlerinde pistonlu kompresör imalatı yapmakta olan firma teknolojinin gelişmesi ile birlikte tam otomatik ve opsiyonel ürünler üretmeye başlamıştır. Basınçlı hava sektöründeki gelişmeleri takip eden firma sektör gelişmelerine paralel olarak vidalı tip kompresör üretimine başlamıştır. Firmanın hiç şüphesiz en önemli özelliği yurt geneline yayılmış olan geniş servis ve satış ardından dahi devam etmekte olan hizmet ağıdır. Tamsan Kompresör bu sayede çok kısa süre de kullanıcısına ulaşabilmekte ve sorunlarını ortadan kaldırabilmektedir.

Tamsan Kompresör

Firmanın en büyük amacı ülkenin ekonomik gücünü kalkındırmaktır. Ayrıca Tamsan Kompresör, üretmekte olduğu makinalarda yer alan malzemelerin tamamını taşlı imalattan geçirerek kontrol eder. Ardından modern elektronik kontrollerin ardından parçalar kompresör üzerindeki gereken yerlere işlenmektedir. Müşteriye sevkiyat yapılmadan önce makine içerisinde yer alan hava tankları özellikle test edilir ve ardından hidrolik test raporu hazırlanarak sevk işlemi gerçekleştirilir. Kompresöre yapılan bu son aşama testler sayesinde müşterinin eline ulaşacak kompresörün sorunsuz olduğuna kesin emin olunmaktadır.

Tamsan Kompresör, vidalı kompresör, pistonlu kompresör, dizel kompresör, booster kompresör ve silobas kompresör üretimi yapmaktadır. Vidalı kompresörler kullanılacağı alana uygun olarak tasarlanmaktadır ve bu kompresörler kullanıldıkları alana entegre edilmektedir. Entegrasyon sayesinde kompresörün oluşturduğu titreşim mümkün olduğunca azaltılmaktadır. Ayrıca Tamsan Kompresör tarafından üretilmekte olan vidalı kompresörler şu anda dünya üzerinde bulunan türleri de düşünüldüğünde 60’tan fazla olduğu söylenebilir. Vidalı kompresörler, seyyar modellerden elektrik motorlu sabit, standart ya da dizel motorlu olmak üzere farklı tiplere sahip olarak üretilir. Ürettiği farklı kompresör türü ile kısa süre içerisinde geniş kullanım alanına sahip olan Tamsan aynı zamanda CE belgesine de sahip olduğu için Avrupa standartlarında üretim yapmaktadır.

Tamsan Kompresörlerin  Bakımı 

Bu sayede vidalı kompresörleri mümkün olduğunca düşük bakım maliyeti çıkartacak kalitede üretebilmektedir. Özel bükümlü yapısı sayesinde potansiyel kazalara karşı en iyi korumayı sunmaktadır. Üstelik vidalı kompresörlerinin kapakları kolay bir şekilde çıkartılabildiği için Tamsan Kompresör bakımı esnasında kolay servis imkanından faydalanabilirsiniz. Firma ile birlikte çalışmakta olan pek çok Tamsan Kompresör teknik servisi bulunuyor olsa da firma internet sitesinde kompresör çeşitlerinin nasıl kullanılacağına ve yerleştirilmesi gerektiğine dair bilgilere yer verilmektedir. Bu sayede teknik bakım için yardıma ihtiyaç duyacak olsanız dahi bakımından önce ya da bakımından sonra arıza oluşturan kompresörlerinizin sorunlarını analiz edebileceksiniz.

Tamsan Kompresör Modeli

Tamsan Kompresör Servisi İçin Bizi Arayınız

Tamsan Kompresör teknik servisi, tamiri, bakım ve onarımı için tercih edebileceğiniz pek çok yetkili servis bulunmakta olup bakım ve onarım için özellikle bu servisleri tercih etmeniz önemlidir. Kompresörlerin tamamının yapısı farklıdır ve bu neden ile diğer cihazlardan farklılık gösteriyor olmaları uzman ellerde tamir edilmelerini gerektirmektedir. Kompresörlerin en az senede bir defa bakımının yapılması gerekmektedir. Bu durum kompresörlerin ilk gün ki performansını kazanmasını sağlayacaktır. Almış olduğunuz kompresörün bakım süreleri ve bakımlarının ne kadar süreceğine dair olan tüm bilgiler ürünün kullanım kılavuzunda yer almaktadır. Ayrıca bakım dönemlerinizi sizin için takip etmekte olan bir teknik servisiniz yoksa bakımınız yaklaştığında teknik servis ile iletişime geçerek bakım randevusu alınız.

Bakımlarda kompresörlerin en fazla oluşturduğu sorunlar arasında yağ, yağ filtresi, hava filtresi ve seperatör bakımıdır. Bu bakımlar için teknik servisten yardım almanıza gerek olmasa da bakımları kendi imkanınız ile yapmamanız önerilir. Aksi taktirde kompresörünüze vereceğiniz zarar teknik servisler tarafından kabul edilmeyecek ve onarım yapılsa dahi kompresörünüzün kesin onarılacağına dair garanti verilememektedir. Tüm firmalar için son derece önemli olan kompresörlerde oluşabilecek en ufak bir arıza dahi işletmenin çalışma düzenini bozabileceği için bakımları garanti süresi bittiğinde dahi aksatılmamalı ve mümkünse yıllık bakımları mutlaka yaptırılmalıdır.

Yıllık bakımların aylık bakımlardan daha mühim olmasının nedeni ise Tamsan Kompresör’ün sunmuş olduğu uzun süreli kompresör bakım süreleridir. Yıl içerisinde günlük kontrolleri olması gerektiği gibi yapıldığında ani çıkabilecek sorunlar dışında problem çıkmayacağı garanti edilebilir. Fakat yıllık bakımınız gelmeden kompresörünüzde bazı arızaların sinyali görülüyor ise mutlaka meydana gelen farklılıkları not alarak anlaşmalı teknik servisinize bildirmelisiniz. Bu sayede yapılan testler kompresörünüzde arıza meydana gelip gelmediğini ya da arızanın boyutunu daha net ortaya çıkartacaktır.

Kompresör bakımı hakkında detaylar: https://www.kompresorteknikservis.com/kompresor-bakimi/

Kompresör tamiri hakkında ayrıntılar: https://www.kompresorteknikservis.com/kompresor-tamiri/