Bosan Kompresör Teknik Servisi Tamiri Bakım Onarımı…

Bosan Kompresör, 1981 yılından itibaren hava kompresörü alanında hizmet sunmaktadır. firma müşteri taleplerini dikkatli analiz ederek müşteri taleplerine uygun üretim yapmayı amaçlamakta ve kompresörlerinin tamamını bu politikası kapsamında üretmektedir. Müşterilerine kompresör satışı yaparken ise firmalarına en uygun kompresörü ve hava sistemini seçebilmeleri için onlara destek sunarak servis ve bakım konusunda sürekli destek sunmayı ihmal etmemektedir.

Bosan Kompresör ürünleri arasında tek ve çift kademeli pistonlu kompresörler, tek kademeli alçak basınç kompresörler, vidalı kompresörler, depo üstü vidalı kompresörler ve kurutuculu depo üstü vidalı kompresörler yer almaktadır. Fakat Bosan Kompresör üretimlerinde müşteri ihtiyaçlarını tam olarak karşılayabilmek için her daim yenilikleri takip ederek potansiyele ayak uydurmayı ihmal etmemektedir. Kompresör seçiminin daha ilk aşamada doğru yapılması son derece önemlidir. Çünkü basınçlı hava pek çok avantaj sağlıyor olsa da pahalı bir güç kaynağı olması nedeni ile yanlış tercih kaynaklı sürekli olarak değişimi yapılamayacaktır. Bu neden ile doğru alana doğru kompresör seçiminin yapılması hayati önem taşımaktadır. Bosan Kompresör, kompresör seçimi esnasında müşterilerine teknik destek sunmayı ihmal etmeyerek doğru yere doğru kompresör seçimi için işletme basıncını ölçmektedir. Bu sayede basınca en uygun olan kompresör tipi uzmanlar tarafından daha net belirlenebilmektedir.

Ayrıca güç tüketiminin minimum olması da işletmenin kar elde etmesini sağlayacağı için uzmanlar kompresör seçim önerilerinden önce tüm kriterleri en ince ayrıntısına kadar değerlendirip ardından önerilerine sunmaktadır. Basınçlı havanın tüm işletmeler için elektrik enerjisinden daha önemli olduğunun farkında olan Bosan Kompresör işletmenin hava ihtiyacı 1 m3/dak veya altında ise 15 bar basınca kadar olması ve sürekli hava ihtiyacına gerek duyulmaması durumda pistonlu tip kompresörleri önerirken, bu oranın üstünde ve 14 bar basınca kadar ve sürekli olarak hava ihtiyacı olan işletmelere ise vidalı tip kompresör önermektedir. Bosan Kompresör tarafından üretilmekte olan tek kademeli alçak basınçlı kompresörler partikül malzemelerin taşımacılığında kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Fakat bu kompresörün tarihi Bosan’ın ilk açıldığı dönemlere denk geldiği için geçmiş dönemde kullanılmakta olan bir kompresör türü idi. Günümüzde bu kompres yeni teknoloji ile harmanlanmış ve kullanılmaya devam edilmektedir. En önemli özelliği tüm çalışan parçalarının dinamik olarak tasarlanmış olmasıdır. Dolayısı ile mümkün olduğunca kaliteli üretim sağlar. ayrıca piston ve siboplar arasında bulunan ölü hacmin minimum düzeye indirilmesi verimin artmasını sağlamaktadır. Pek çok firma tarafından kullanımı tercih edilmekte olan bu ürünün Bosan Kompresör teknik servis tamir bakım onarımı uzmanları tarafından yetkilendirilen kuruluşlar tarafından onarılması önemlidir. Aksi taktirde yetkisiz kuruluşlar tarafından kullanılacak olan sahte parçalar cihazınızın kısa süre de kullanılamaz hale gelmesine neden olabilir.

Kompresörler kullanılırken sıkıntı yaşanmaması için dikkatli davranılması son derece önemlidir. Özellikle de kompresörlerinde kullanıldığı odanın sürekli olarak havalandırıldığından emin olunmalıdır. Farklı yöntemler kullanılarak kompresörlerin sürekli olarak havalandırıldığından emin olunmalı ve uygun ortam sağlanmalıdır. Eğer kompresörler için uygun koşullar sağlanırsa Bosan Kompresörler için teknik servis ihtiyacına uzun süre boyunca ihtiyaç duymazınız.

Fakat uygun koşullar sunulmayan kompresörler maalesef belirli bir süre sonra arıza oluşturacak ve uzman Bosan teknik servisinden destek almanız gerekecektir. Bosan Kompresör tamiri esnasında yılların tecrübesine sahip uzmanlar yetkilendirilmektedir ki bu uzmanlar zorlu eğitimlerden geçirilmekle kalmaz her teknolojik cihaz için yeniden eğitim alırlar. Çünkü kompresörlerin yapısı her ne kadar basit olsa da bilgisiz kişiler tarafından yapıldığında kullanılamaz hale gelmesi kaçınılmazdır.  Kompresör servisi  bozulan ya da kullanılamaz hale gelen parçaları yenileri ile değiştirirken orijinal parça kullanmaya özen gösterir ve kompresörlerin tamamı ile ilgili yeterli bilgiye sahip olduğu için sorunu dakikalar içerisinde çözer. Bu sayede firmaların üretim hattı aksamamış olur ve bakım esnasında kaybettikleri zamanı kısa süre içerisinde telafi etmiş olurlar.