Escomp Kompresör Teknik Servisi Tamiri Bakım Onarımı…

1983 yılında kurulan Escomp Kompresör yıllardır kalitesinden ödün vermeden kompresör sektöründe hizmet vermeye devam etmektedir. Şuan vidalı kompresör, pistonlu kompresör, basınçlı hava kurutucuları ve basınçlı hava filtrelerinin üretim ve servis hizmetlerini sunmaktadır. Escomp kompresör vidalı kompresör ürünlerini son teknoloji ile üretmekte olup vidalı kompresörlerinin üretimi esnasında kullandığı vida bloklarını, yeni rotor profilini ve lob kombinasyonlarında da son teknolojiyi kullanarak kişilerin yüksek verim, sağlamlık ve düşük enerji tüketimi kazanmasını sağlar. son teknoloji ile tasarlanmış olan tüm parçaları hesaplandığında vidalı kompresörlerin dayanıklı yapısı, uzun servis ömrüne sahip olması ve sorunsuz, yüksek verimli güçte çalışıyor olması kaçınılmaz olmuştur. Üstelik vidalı kompresörlerin üzerinde operasyon ve servis fonksiyonlarını kontrol edebilmenizi sağlayan LCD kontrol paneli yer almaktadır.

Escomp Kompresör tarafından üretilmekte olan bir diğer kompresör ise küçük ve orta ölçekli işletmelere hitaben üretilmiş Pistonlu Kompresör serisidir. Üstelik bu seriye dahil olan kompresörlerin farklı uygulama alanlarında göstermiş oldukları performanslar yadsınamayacak düzeyde olup her daim sorunsuz ve yüksek performansta çalıştığı görülmektedir. Pistonlu kompresörler, pistonun alt bölümünde ölü noktada bulunan hareketi ile havadaki gazı emerek kuru hava filtresi yardımı ile bu gazı temizler. Ardından temizlenen gaz emme bölümüne geçerek, pistonun üst kısmında yer almakta olan ölü nokta hareketine ilerleyerek basma subapları tarafından sıkıştırılır. Fakat bu aşamada tahrik edilebilmesi için kafa bloğu, elektrik motoru ve kayış sistemini yardımcı olarak kullanmaktadır. Pistonlu kompresörlerin bu şekilde devam etmekte olan üretim süreci düşündüğünde elektrik motoru ile dahil çalışmakta olan bu kompresörlerin endüstride en fazla tercih edilen basınçlı hava ürünleri olduğu görülmektedir. Escomp pistonlu kompresörlerin özellikle inşaat ve yol yapım çalışmalarında dizel motor yardımı ile çalıştığı görülmektedir. Ancak kendine her alanda yer bulan bu kompresörlerin bakımları doğru yapılmadığında ya da aksatıldığında çıkartacağı problemler kullanım veriminin düşmesine neden olacaktır. Eğer kompresörünüzde arıza oluşmadan ve uzun süren bakım dönemlerine ulaşmak istiyorsanız kullanımlarınızın ardından kompresörlerinize ufak bakımlar uygulayabilirsiniz.

Escomp Kompresör tamiri  servisi ve bakım onarımı esnasında bulunabilecek pek çok sorun olmakla birlikte teknik servis uzmanlarına kompresörünüzde yaşanan sorun hakkında destek olabilmek için kompresörünüzde meydana gelen değişimleri belirli aralıklarla not alabilirsiniz. Ayrıca bu sorunların tekrar süreçlerini de mutlaka takip notlarınızın arasına eklemelisiniz. Kompresörünüzde bulunan iç sorunları çözmek için kompresör kapağınızı açmanız kesinlikle önerilmemektedir. Ancak yine de açmak isterseniz kompresör kapağınıza uygun anahtarları kullanmanız gerekir. aksi taktirde sonraki dönemlerde yapılacak bakımlarda kompresör kapağınızın anahtar bölümlerinde oluşan arıza sorun ortaya çıkartacak ve teknik servis elemanları kapağınızı açamadığı için bakım işlemini gerçekleştiremeyecektir. Kompresör arızalarında iç aksamda meydana gelen testlere müdahale edilmemesinin şiddetle önerilmesinin en büyük nedeni ise parçalarda meydana gelecek olan hasarın geri dönüşünün olmamasıdır.

Eğer kapağı açtığınızda kompresör parçalarının birine hasar verirseniz orijinal parça değişiminin dahi yapılması kompresörünüzü kurtarmaya yetmeyebilir. Üstelik garanti süresinde yapacağınız müdahaleler kompresörünüzün garantili parçalarının garanti kapsamı dışında kalmasına neden olabilir. Escomp Kompresör teknik servisi tarafından yetkilendirilmiş olan kişiler kompresörlerin yapısı hakkında uzun süren eğitimlerden geçirildikleri ve yenilenen her teknoloji ile birlikte yeniden eğitimlere tabii tutuldukları için kompresörünüzün arızalarını anında çözüme kavuşturabilmektedir. Üstelik bu teknik servislerin Escomp Kompresör tarafından üretilmiş orijinal parçalar kullanıyor olmaları kompresörünüzün performansının uzun yıllar korunmasını sağlamaktadır. Yetkilendirilmemiş servisler ise yan sanayi parçalar kullandıkları ve acemice keşfettikleri yöntemler ile bakım yapmaya çalıştıkları için kompresöre ciddi hasarlar verebilmektedir. Üstelik bu servisler tarafından kompresörünüzde oluşturulan sorunların çoğu zaman çözüme ulaştırılamadığını ve kompresörü kullanılamaz hale getirdiğini bilmelisiniz. İşletme için hayati öneme sahip olan kompresörlerin performans ve kalitesinin uzun yıllar boyunca aynı kalabilmesi için bakımlarının aksatılmaması gerekmektedir.

Bunun yanında Escomp Kompresör teknik servislerinden hizmet alınması kompresörlerin alacağı hasarları ortadan kaldırarak her bakımdan sonra kompresörünüzün eski performansını kazanmasını sağlar. Üstelik Escomp Kompresör bakım randevusu almak ya da arıza kaydı oluşturmak için yetkili teknik servislere 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz ulaşım imkanınız bulunmaktadır. Bu sayede ani oluşan kompresör sorunlarına karşı hemen müdahale seçeneğinden yararlanarak işletmenizin yapacağı zararı minimuma indirebilirsiniz.