Emek Kompresör Teknik Servisi Tamiri Bakım Onarımı…

1979 yılında kurulmuş olan Emek Kompresör, kurulduğu günden itibaren pistonlu hava kompresörü, yüksek basınç hava kompresörü, yüksek basınç gaz kompresörü, hava kurutucu ve hava filtresi üretimi gerçekleştirmektedir. Ayrıca üretimini gerçekleştirmekte olduğu tüm kompresörler için özel yedek parça üretimi sunmakta olup bakım ve teknik servis alanında da deneyimli ekibi ile hizmet sunmaktadır. Emek Kompresör tarafından üretilmekte olan kompresörler arasında en çok kullanılan ve dikkat çeken hava kompresörü olmakta olup yüksek kaliteli, sorunsuz ve uzun yıllar çalışabilen kompresör tekstil, metal, gıda, kimya, mobilya ve medikal sanayide hizmet sunmaktadır. Üstelik standart kompresör ürünlerine ek olarak firmaların ihtiyacına bağlı özel hava ve gaz kompresör imalatı da bulunmaktadır. Özel imalat kompresörlerin üretimi için firmanın istekte bulunması ya da ihtiyacının mevcut kompresörler tarafından karşılanamaması yeterlidir.

Emek Kompresör tarafından üretilmekte olan hava kompresörleri elektrik motoru, kompresör ve depolama tankından oluşmaktadır. Standart üretilmekte olan pistonlu hava kompresörlerine ek olarak elektrik motoru depolama tankının üzerine kompresör ve kontrol ekipmanı monte edilerek hizmete sunulmaktadır. Ancak istenildiği taktirde müşteriye özel elektrik motoru ve kompresörün depolama tankından ayrı çalışması da sağlanabilir. Hava kompresörü, elektrik motorunda bulunmakta olan kayış- kasnak sayesinde kompresör hareket eder ve kompresör ortamdaki havayı vakum yolu ile içine çekerek piston vasıtası ile sıkıştırıp basınçlandırır. Basınçlanmış hava depolama tankında korunarak uygun basınç değerine ulaştığında sistem çalışmayı durdurur. Emek Kompresör tarafından üretilmiş olan kompresörler her ne kadar uzun bakım süresine sahip olsa da bakımlarının zamanında yaptırılmaması ve doğru kullanılmaması durumunda ciddi problemlerle karşı karşıya kalınır. Üstelik bakımların düzenli yaptırılması ve kompresörde yaşanan değişikliklerin sürekli olarak not alınması teknik servislerin sonuca daha kısa sürede ulaşmasına yardımcı olmaktadır. Havalı kompresörlerde arıza oluşmasına neden olabilecek pek çok sorun bulunmaktadır ve bunlardan bazıları yapılan araştırmalar sonucunda kompresörden boşalan gaz basıncının yükselmesi, kompresörden emilen gaz basıncının düşük olması ve kompresörden basılan gaz basıncının düşük olması olarak görülmektedir. Emek Kompresör tarafından özel olarak eğitilmekte olan kompresör teknik servisleri tüm bölgelerde hizmet vermektedir. Ayrıca kompresör teknik servis uzmanları tüm kompresör arızaları için kullandıkları kompresör parçasını orijinal kullanarak kompresörün verim ve performansında yaşanabilecek kayıpları ortadan kaldırmaktadır.

Emek Kompresör teknik servisi tamiri bakım onarımı esnasında kompresörünüzden boşalmakta olan gazın basıncında yükselme meydana geldiğini tespit etmiş ise bu konu ile ilgili hemen harekete geçmeden pek çok test uygulamaktadır. Çünkü bu sorunun ana sebebi arızanın havanın soğutucu haz ile karışmasından, kondenser suyunun sıcaklığının yüksek olmasına karşılık miktarının az olmasından, konsender borularının kireçlenmesi nedeni ile su dağıtan sistemde arıza meydana gelmesinden kaynaklı olabileceği gibi farklı nedenlerle de oluşacağının bilincindedir. Bu neden ile arızanın giderilmesi için hemen müdahaleye başlamaz ve sorunun nedenini tam olarak tespit edilir. Kompresörünüzde oluşmuş arıza ne sebeple kaynaklanmış olursa olsun kompresörünüzün bakımı ve tadilatı için kesinlikle uzman kişilerden yardım almalısınız. Çünkü Emek Kompresör teknik servis uzmanlarına kompresör üretimindeki bütün ayrıntıları gerek teknik gerekse uygulamalı olarak öğretmekte ve sorunun çözümünün minimum sürede tamamlanabilmesi için bütün detayları sunmaktadır. Emek Kompresör bakım konusunda hassas davranıldığı taktirde kompresörün parçalarında yaşanabilecek ciddi sorunlara anında müdahale yapılacak ve kompresörünüzün alımı esnasında vaat edilen uzun süreli garantili kullanımın keyfini çıkartabileceksiniz. Emek kompresör teknik servisi ile yapacağınız anlaşma sonucunda aylık ve yıllık bakımlarınızı en uygun fiyatlar ile yaptırmak ile sınırlı kalmaz aynı zamanda kompresörünüzün parçalarında yaşanan arızaları orijinal parçalar ile hemen değiştirebilirsiniz. Emek Kompresör teknik servisleri 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz hizmet sunarak firmaların kompresör bakımlarını çalışma saatleri dışında yaptırma imkanı bulma avantajı sağlamaktadır. Kompresörlerinize ait tüm bakımları yaptırdığınız taktirde uzun ömürlü ve kaliteli parçalarınızın yüksek performans düzeyinden faydalanabileceksiniz. Ancak aksattığınız her bakım kompresörünüzde oluşabilecek arızaların geç fark edilmesine neden olacağı için bakımınız yapılana kadar arızalı parçanın diğer kısımlara zarar vermesi kaçınılmaz olabilir. Bu neden ile aylık bakımlarınızı aksatıyor olsanız da yıllık bakımlarınızda mutlaka yetkili teknik servisten hizmet almalısınız.