Lupamat Kompresör Teknik Servisi Tamiri Bakım Onarımı…

Lupamat Kompresör, 1968 yılından beri basınçlı hava sektöründe hizmet sunmakta ve kompresör üretimi konusunda sektörünün öncü kuruluşları arasında yer almaktadır. Kompresör sektöründeki ürün yelpazesini genişletmekte olan Lupamat Kompresör, günümüzde vidalı kompresör, yağsız pistonlu kompresör, booster kompresör, scroll kompresör, benzinli kompresör ve 40 bar yüksek basınç kompresörün yanında kurutucular, hava tankları ve opsiyonel ekipmanlar üretmektedir.

Lupamat Kompresör, üretmekte olduğu tüm kompresör ve kompresör opsiyonel ekipmanları alanında uzman ve dinamik kadroya sahiptir. İşinin ehli kişiler ile çalışmakta olan firma üretimde kalitenin yanında servis, her ürün için yedek parça üretimi ve ürünlerin teslimatına varan sürede müşteri memnuniyetini üst düzeyde tutmaktadır. Üstelik Lupamat Kompresör, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek pet şişe şişirme ve gıda tesisleri için geliştirmiş oldukları 40 barlık yağsız kompresörü sadece yurtiçine değil aynı zamanda yurtdışına da satışını yapmaktadır.

Lupamat Kompresör, son teknoloji ile üretmiş oldukları özel kompresörleri sıradan servislere bırakmamak için kompresörleri ile ilgili teknik servislere çeşitli eğitimler vermektedir. Lupamat Kompresör teknik servisi tarafından alınmakta olan eğitimler esnasında sadece teknik bilgilere yer verilmez. Uzmanların kompresörlerin servisi esnasında sorun yaşamaması için uygulamalı eğitimlere de yer verilmektedir. Üstelik Lupamat Kompresör teknik servisi tamiri bakım onarımı esnasında firmaların kompresör parçalarında yaşanabilecek arızalara karşı orijinal parça desteği de sunulmaktadır. Lupamat kompresör tarafından yetkili servislere verilen eğitimler ve orijinal parça desteği müşterilerine verilmiş olan değerin kanıtı niteliğindedir. Lupamat Kompresör bakımları orijinal parça desteği ile birlikte istenilen gün istenilen saatte yapılabilmektedir.

Üstelik teknik servislerin tüm kompresörler için özel eğitimlerden geçirilmiş olması servis desteğinin en verimli şekilde sonuçlanmasını sağlayacak ve kompresörünüzde servis öncesi bulunan performans kaybını sonlandıracaktır. Üstelik kompresörlerin bakımının Lupamat Kompresör yetkili servisleri tarafından sunuluyor olması almış olduğunuz hizmetin garanti çerçevesinde değerlendirilmesini sağlayacaktır. Satış sonrası hizmetler Lupamat Kompresör ’ün sunduğu en önemli avantajlardan biri olup gelişen yetkili servis ağı ile müşterilerinin servis beklentisine her geçen gün daha fazla yanıt vermeyi başarmıştır.

Lupamat kompresörlerden uzun süre boyunca üstün performans alınabilmesi için dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. En önemli kriter kompresörün bulunduğu odanın havalandırmasının sürekli olarak yapılması, uygun elektrik kablo tesisatının döşenmiş olması ve sigortaların kullanımıdır. Bu kriterler tam anlamı ile sağladıktan sonra ise kompresörün periyodik bakımlarının işletme tarafından takip edilmesi gerekir. Eğer işletme kompresörün periyodik bakımlarını takip edemiyorsa takibi kompresör teknik servisine yaptırabilir. Lupamat Kompresör teknik servisi bakımı esnasında radyatör ve filtre temizlikleri büyük bir hassasiyetle yapılıyor olsa da bu temizlik işlemlerini kısa sürede bir tekrarlamak son derece önemlidir. Lupamat Kompresör ‘ün kalitesine güvenmekte olan pek çok kullanıcı ısrarla belirtilmesine karşılık kompresörlerin bakımını mümkün olduğunca geciktirerek servislerin çalışma saatlerini uzatmasına neden olurlar. Üstelik periyodik bakımları dışında kompresörün ilk kurulumu esnasında belirtilen haftalık bakımlarında yapılmadığı görülmektedir.

Kompresörlerin aksatılan tüm bakımları zamanla parçalarının tamamen kullanılamaz hale gelmesini sağlayacak ve hasar gören her kompresör parçası bağlantılı olduğu bir diğer parçaya hasar vererek kompresörün tamamen kullanılmaz hale gelmesine neden olacaktır. Halbuki işletmeler Lupamat Kompresör servisi tamiri bakım onarımı esnasında belirtildiği şekilde yağ tankını zamanında ve önerildiği şekilde uygun yağ ile değiştirmiş olsa yağ tankında meydana gelen tortu ve korozyon tamamen yok edilmiş olacaktır. Yağ filtresinin yanında hava filtre seperatörünü de zamanında değiştirirseniz kompresörünüz asla hararet yapmayacak ve bağlantılı tüm parçaların ömrü uzayacaktır. Üstelik 24 saat çalışma ihtiyacı bulunan kompresörler için bu bakımların periyodik olarak yapılması ve yıllık bakımlarının asla aksatılmaması gerekir. Aksi taktirde kompresörün sürekli ve dinlenmeden çalışıyor olması kullanılamaz hale gelmesine neden olabilir. Kompresör teknik servisleri hakkında bilinmemekte olan en önemli konu teknik servislerin işletmelerin mesai saatleri dışında da hizmet sunuyor olmalarıdır. Eğer gün içinde üretimin durmasından endişe ediyorsanız servis ve bakım hizmetinizi mesai saati dışında talep edebilirsiniz. Bu sayede hem bakımlarınızı aksatmamış olacak hem de kompresörünüzün farklı parçalarının alacağı hasara son vererek ilk gün ki performansını kazanmasını sağlayacaktır.